آموزش اضافه کردن محصول دروردپرس

طراحی سایت شیراز_معرفی ووکامرس

افزودن محصول در فروشگاه وردپرس

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه میتوانید یک محصول را به سادگی در فروشگاه اینترنتی وردپرسی (ووکامرس) اضافه کنید . این آموزش به صورت مرحله به مرحله و کامل از سایت اصلی WOOCOMMERCE گرفته شده است و در صورت تمایل میتوانید نسخه اصلی( زبان انگلیسی ) این آموزش را از سایت مرجع مطالعه نمایید .

Adding and Managing Products

ووکامرس چیست ؟

قبل از شروع به کار ابتدا بایستی بدانید که ووکامرس چیست ؟ ووکامرس یکی از افزونه های برتر در وردپرس میباشد که مدیریت فروشگاه اینترنتی وبسایت شما را به عهده میگیرد و یک فروشگاه اینترنتی تمام عیار را به شما ارائه میدهد. توسط این افزونه شما میتوانید تمامی محصولات خود را با دسته بندی های دلخواه در فروشگاه اینترنتی خود نشان دهید . در آموزشهای بعدی شما با تمامی فرآیند افزودن محصول در ووکامرس آشنا میشوید.

مطالب مقدماتی جهت کار با ووکامرس

پیش از وارد کردن محصول در ووکامرس ابتدا میبایست با مفاهیمی همچون دسته بندی محصولات ، برچسب های محصولات و ویژگی های محصولات و … آشنا شوید .

دسته بندی محصولات و برچسب محصولات

دسته بندی محصولات یا همان Product Categories از نظر کارایی شباهت زیادی به برچسب های محصولات دارد . توسط دسته بندی محصولات در وردپرس میتوانید محصولات خود را طبقه بندی کنید و با دادن لینک آن طبقه بندی ، به کاربران خود دسته خاصی از محصولات را نشان دهید .

هر دو مورد ( دسته بندی و برچسب ) قابلیت ویرایش شدن و انتخاب در لحظه وارد کردن محصول را دارند.

نوع محصول یا product types

در ووکامرس محصولات را میتوان در انواع مختلفی طبقه بندی کرد.

  • محصول ساده : محصول ساده به محصولی گفته میشود که میتوانند قیمت گذاری شوند و توسط کاربر خریداری شوند ، این نوع محصول میتواند توسط سیستم پستی ووکامرس ارسال شود. به عنوان مثال یک کتاب آموزشی خاص را میتوان محصول ساده نامید.
  • محصول گروهی : این نوع محصول که به آن Grouped Product نیز میگویند ، مجموعه ای از محصولات ساده میباشند که میتوانند یک جا توسط کاربر خریداری شوند ، به عنوان مثال مجموعه کتابهای آموزش طراحی سایت که از 6 جلد کتاب طراحی سایت مختلف تشکیل شدند را میتوان محصول گروهی نامید .
  • محصول مجازی : این نوع محصول که به آن virtual product هم میگویند ، محصولیست که ماهیت فیزیکی ندارد و امکان پست آن وجود ندارد ، برای مثال سفارش یک سرویس خدماتی خاص که در نهایت منجر به انجام یک خدمات توسط سایت میشود را میتوان محصول مجازی عنوان نمود .
  • محصول قابل دانلود : این نوع محصول که با نام Downloadable product هم شناخته میشود ، محصولیست که مانند محصول مجازی پست نمیشود بلکه این محصول از سایت دانلود میشود که این دانلود میتواند رایگان و یا در قبال پرداخت وجه صورت گیرد . به عنوان مثال میتوان یک pdf آموزش طراحی سایت را محصول قابل دانلود در نظر گرفت .
  • محصول خارجی : این محصول که به آن external product  هم میگویند در سایت شما قرار میگیرد و توضیحات آن در سایت شما قابل مشاهده است اما با زدن دکمه خرید توسط کاربر به سایت اصلی محصول ارسال میشود ، بیشترین کاربرد محصول خارجی در فرایند بازاریابی الکترونیکی میباشد و شما با فروش محصولات سایت های دیگر در سایت خود از سود و پورسانت آن محصول بهره مند میشوید .
  • محصول متغیر : این نوع محصول با نام variable product  نیز شناخته میشود ، فرض کنید شما فروشنده یک مدل تیشرت مردانه میباشید ، با قرار دادن این تیشرت در دسته محصولات متغیر ، شما میتوانید با تغییرات سایز و رنگ تیشرت ، قیمت های متفاوتی را به کاربر ارائه دهید.

افزونه های دیگری در وردپرس وجود دارد که نوع محصولات مختلفی را در ووکامرس ارائه میدهند ، برای مثال فروشگاه اینترنتی آنتی ویروس مرکزش ، جهت فروش لایسنس اورجینال آنتی ویروس از روش های ترکیبی و متفاوتی استفاده کرده است تا در نهایت به کاربر یک لایسنس منحصر به فرد و غیر تکراری در دسته محصولات قابل دانلود ارائه شود .


آموزش بعد (جلسه دوم ) :  افزودن محصول ساده در ووکامرس

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

2 دیدگاه ها

  1. عباس طاهری گفت:

    از شما سپاسگذارم که با مطالب کاربردی خودتون کمک می کنید که دیگران به اهدافشون برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *