آموزش بخش اطلاعات محصول ووکامرس

تکمیل اطلاعات محصول در ووکامرس_آموزش طراحی سایت

بخش اطلاعات محصول در ووکامرس

اگر از جلسه قبل به یاد داشته باشید ، ناحیه شماره 4 مربوط به تکمیل اطلاعات مربوط به نوع محصول ، قیمت محصول ، محصولات وابسته و … بود . در این بخش از آموزش این قسمت را با جزئیات کامل بررسی میکنیم.

همانطور که در شکل زیر میبینید از طریق نوار بالایی ناحیه 4 شما میتوانید “نوع محصول ” خود را تعیین نمایید. به عنوان مثال محصول میتواند ساده ، گروهی ، خارجی و متغیر باشد و یا اینکه انتخاب چک باکس کناری اطلاعات محصول ، میتوان مجازی بودن محصول و یا دانلودی بودن محصول را تعیین نمود.

در اکثر حالات محصول ما محصول ساده میباشد و مطابق شکل با انتخاب گزینه محصول ساده از قسمت شماره 1 میتوان این نوع محصول را تعیین کرد .

پرکردن اطلاعات محصول در ووکامرس

افزودن قیمت محصول در وردپرس :

جهت افزودن قیمت محصول در وردپرس همانند شکل زیر (قسمت 1) بر روی قسمت همگانی کلیک کرده و سپس در قسمت شماره 2 ( regular price ) قیمت اصلی محصول خود را وارد نمایید ، توجه کنید که واحد پولی شما از قسمت های دیگر تعیین میشود که در صورت تمایل برای تغییر آن میتوانید از طریق این آموزش ( لینک آموزش به زودی اضافه میشود) واحد پولی را تغییر و دیگر تنظیمات را انجام دهید .

آموزش طراحی سایت_پرکردن اطلاعات محصول2

افزودن قیمت با تخفیف در وردپرس :

اگر میخواهید برای محصول خود تخفیف در نظر بگیرید ،  میتوانید قیمت با تخفیف خود را که از قیمت اصلی کمتر است در بخش Sale Price  وارد نمایید . در صورتیکه میخواهید قیمت تخفیف خورده برای مدت زمانی خاص بر روی سایت شما باشد و بعد از مدتی این قیمت به صورت خودکار حذف شود ، مطابق شکل با کلیک بر روی لینک “زمانبندی فروش” تاریخ شروع تخفیف (شماره 1 درشکل) و تاریخ پایان (شماره 2 در شکل ) تخفیف را برای محصول خود تعیین کنید ، در واقع به این کار زمانبندی حراج در ووکامرس میگویند .

گزینه های مالیاتی در پایین این بخش را بدون تغییر رها کنید تا با تعیین درصد مالیات در کلاس مالیاتی استاندارد (لینک آموزش به زودی ایجاد میشود) درصد های مالیاتی به قیمت اضافه شود .

آموزش زمانبندی حراج در ووکامرس

جمع بندی این آموزش : در این بخش از آموزش روش قیمت گذاری بر روی محصولات در وردپرس ( افزونه ووکامرس) را بررسی کردیم. در آموزش بعدی در مورد مدیریت انبار و موجودی کالا میپردازیم .


 آموزش بعد (جلسه چهارم) :  مدیریت انبار و موجودی در فروشگاه ووکامرس

آموزش قبل(جلسه دوم ) :  افزودن محصول ساده در ووکامرس

[تعداد: 3   میانگین: 3/5]

2 دیدگاه ها

  1. ناهید گفت:

    سلام توی سایت من اصلا اطلاعات محصول فعال نیست هیچ گزینه ای نداره باید چکارش کنم؟

  2. مجید پران گفت:

    ممکنه به دلایل زیادی باشه ، شاید مخفی شده باشه ، شاید کوچک شده باشه ، شاید ووکامرستون به مشکل برخورده و نیاز به آپدیت داره و …
    بیشتر توضیح بدید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *