آموزش نصب وردپرس – (Install WordPress)

آموزش نصب وردپرس

آموزش نصب وردپرس بر روی هاست

 در این نوشته به صورت تخصصی آموزش نصب وردپرس را به شما یاد خواهیم داد . این آموزش نصب وردپرس به صورت مصور  و جامع برای هاست های  سی پنل و دایرکت ادمین کاربرد دارد و پیش نیاز طراحی سایت با وردپرس  خواندن مقاله آموزش نصب وردپرس بر روی هاست می باشد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با نصب ۵ دقیقه ای مشهورش شناخته می شود. در این آموزش یاد بگیریم که چگونه می توان وردپرس را روی سرور در مدت ۵ دقیقه ( و حتی کمتر) نصب کنیم .

مرحله اول آموزش نصب وردپرس [ دانلود فایل وردپرس ] :

برای شروع و کار با سیستم مدیریت وردپرس می بایست در ابتدا فایل وردپرس را از این لینک دانلود کنید.بعد از دانلود از طریق سایت مرجع وردپرس ، نوبت به انتقال این فایل به هاست شما می رسد. به طور معمول نرم افزار مدیریت هاست شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ به دو دسته CPanel  و Direct Admin تقسیم میشوند که محیط کاربری آن ها با یکدیگر متفاوت است. در این آموزش به معرفی و کار با هر دو نرم افزار میپردازیم.

آموزش نصب وردپرس_1

 

مرحله دوم آموزش نصب وردپرس ، آپلود فایل وردپرس

در صورتیکه از برنامه ftp نظیر filezillaجهت آپلود فایل های خود استفاده میکنید ،ابتدا فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کرده و سپس و در مسیر public_html قرار دهید. دقت کنید که محتویات فولدر وردپرس را در این قسمت بریزید.

جهت نصب وردپرس میتوانید به صورت مستقیم به محیط cpanel وارد شده و در پوشه public_html آن را آپلود نمایید.

آموزش نصب وردپرس_2

 

برای نصب وردپرس باید در ابتدا فایل وردپرس را از حالت zip  خارج کنید .بعد از اینکه فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کردید ، محتویات آن به مسیر public_html/wordpress ریخته میشود ، بنابراین آدرس سایت وردپرسی شما هم aracode.ir/wordpress خواهد شد. برای جلوگیری از این کار به داخل فلدر wordpress رفته محتویات این فلدر را به public_html انتقال دهید.

آموزش نصب وردپرس_3

 

برای نصب وردپرس بعد از انتخاب فایل های موجود در پوشه wordpress گزینه move را زده و سپس آدرس public_html را در این پنجره وارد نمایید.

 

مرحله سوم : ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس

حال باید دیتابیسی را برای نصب وردپرس ایجاد کنیم. از آنجا که اکثر سرورهای لینوکس امروزی همراه با کنترل های بسیار قوی cpanel و direct admin مدیریت می شوند. ما آموزش ساخت دیتابیس برای این دو کنترل پنل را می دهیم تا بسته به نوع کنترل پنل هاست خود بتوانید دیتابیس مورد نیاز برای نصب وردپرس را ایجاد کنید.

آموزش ساخت دیتابیس

آموزش ساخت دیتابیس در وردپرس

در قسمت مشخص شده نام دیتابیس خود را وارد نمایید.

حال باید یک نام برای دیتابیس انتخاب کنید.شما می توانید از هر نامی برای دیتابیس استفاده کنید اما بهتر است از کلماتی معنی دار ( مثل mydb) برای دیتابیس استفاده کنید. پس از انتخاب نام باید گزینه Create Database را انتخاب کنید تا دیتابیس ساخته شود.

حال باید یک کاربر برای این دیتابیس تعریف کنیم. برای این کار در بخش Mysql Databases به قسمت Add New User بروید و یک نام کاربری انتخاب کرده و در فیلد پایین هم یک رمز عبور قوی وارد کنید و روی گزینه Create User کلیک نمایید.

ساخت کاربر برای دیتابیس وردپرس

user-provolegesS

دوباره به بخش Mysql Databases بازگردید و به قسمت Add User To Database مراجعه کنید در اینجا باید دیتابیسی و user را به هم مرتبط کنید, پس از انتخاب دیتابیس و کاربر گزینه Add را انتخاب کنید و در پنجره بعدی که برای شما به نمایش در می آید با زدن دکمه ALL PRIVILEGES تیک تمام گزینه ها را انتخاب کنید و روی دکمه Make Changes کلیک نمایید.

مرحله چهارم : ویرایش فایل wp-config.php

حال باید اطلاعات دیتابیس را وارد فایل wp-config-sample.php کنید. برای این کار وارد پوشه ای که فایل zip را استخراج نموده اید بشوید و فایل wp-config-sample.php را با یک ویرایشگر متن ( مانند notepd ) باز کنید. سپس مانند زیر اطلاعات دیتابیس را در این فایل وارد نمایید.

/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'نام دیتابیس');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'نام کاربر دیتابیس');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'پسورد کاربر دیتابیس');

پس از انجام تغییرات این فایل را با نام wp-config.php ذخیره نمایید.

مرحله پنجم: انتقال وردپرس به هاست

حال نوبت به انتقال وردپرس به هاست رسیده است. برای انتقال وردپرس به هاست ما از Ftp کمک می گیریم. در ابتدا یک نرم افزار ftp (مانندFileZilla ) را روی رایانه خود نصب کنید. سپس با استفاده از اطلاعات ftp که در هنگام خرید هاست به شما داده شده است نرمافزار را به هاست خود متصل کنید. حال باید تمام فایل های وردپرس را درون فایل public_html یا www منتقل کنید. سرعت انتقال فایل ها به هاست بستگی به سرعت اینترنت شما دارد پس زیاد عجله نکنید. پس از انتقال تمام فایلهای وردپرس به هاست وردپرس آماده نصب شدن است.

مرحله ششم: شروع نصب وردپرس

حال با باز کردن سایت خود در مرورگر (مثلا www.example.com) صفحه ای مانند زیر برای شما ظاهر می شود.

wordpress-install

حال اطلاعات درخواستی را وارد نمایید فقط به این نکته توجه کنید که هرگز از کلمه Admin برای نام کاربری استفاده نکنید و یک رمز قوی برای خود انتخاب کنید.سپس دکمه راه اندازی وردپرس را انتخاب کنید تا نصب وردپرس تمام شود.
اگر نصب با موفقیت انجام شود شما به صفحه زیر منتقل می شوید که نام کاربری شما را نشان داده است.

خوب نصب وردپرس تمام شد حال با افزودن wp-admin.php به آخر آدرس سایت خود (مانند www.example.com/wp-admin ) می توانید وارد داشبورد شوید و از کار کردن با وردپرس لذت ببرید.


منبع : سایت روکش


[تعداد: 2   میانگین: 3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *