افزودن محصول ساده در ووکامرس

طراحی سایت در شیراز_آموزش افزودن محصول ساده در ووکامرس

آموزش افزودن محصول ساده در ووکامرس

اضافه کردن محصول ساده همانند قرار دادن  یک مطلب در بخش نوشته های وردپرس است . درابتدا مشابه تصویر زیر از طریق منو به گزینه محصولات رفته و در زیر منو آن گزینه افزودن محصول را بزنید .

طراحی سایت شیراز_افزودن محصول _شکل 1

 

بعد از وارد شدن به قسمت افزودن محصول ، مطابق شکل زیر صفحه ای را میبینید که ناحیه های مختلف ان با شماره 1 و 2 و3 شماره گذاری شده اند .

 • ناحیه شماره 1 :  نام محصول خود را در این قسمت وارد نمایید
 • ناحیه شماره 2 : توضیحات کامل درباره محصول خود را در این بخش قرار دهید ، در این قسمت شما میتوانید فیلم ویدیویی محصول خود را نیز طبق این آموزش ( بزودی لینک آموزش قرار میگیرد) درون محتوای خود قرار دهید .
 • ناحیه شماره 3 : در این ناحیه دسته بندی محصولات مشخص میشوند که در ادامه به آموزش آن میپردازیم .

افزودن محصول ساده شکل 2

 • ناحیه شماره 4 : تنظیمات اصلی هر محصول شامل قیمت و انتخاب نوع محصول از این قسمت مشخص و تنظیم میشود.
 • ناحیه شماره 5 :توضیحات کوتاه درباره محصول در این قسمت نوشته میشود.
 • ناحیه شماره 6 : برچسب محصولات یا همان tag  در این قسمت گذاشته میشوند.
 • ناحیه شماره 7 : تصاویر دیگر محصول از این قسمت تعیین میشوند و معمولا 3 تصویر متختلف از محصول ( غیر از تصویر اصلی ) در این بخش اضافه میشوند ، تصویر اصلی محصول از ناحیه 8 تعیین میشود.
 • ناحیه شماره 8 :تصویر اصلی محصول از این ناحیه تعیین میشود.

طراحی سایت شیراز، آموزش ووکامرس

 


آموزش نواحی مختلف در صفحه  اطلاعات محصول

ناحیه شماره 1 – عنوان محصول :

در این ناحیه شما باید نام محصول خود را وارد نمایید ، انتخاب نام محصول باید به گونه ای باشد که کاربر هنگام مشاهده سایت شما ، به راحتی بتواند محصول خود را بیابد ، همچنین از نظر سئوی سایت بهتر است در انتخاب نام محصول دقت کرده و اصول آن را با استفاده از این مقاله ( انتخاب عنوان مناسب در مقالات ) یاد بگیرید.

همان طور که در شکل زیر میبینید، از قسمت شماره یک که با فلش نشان داده شده است ، میتوانید نام مناسب محصول خود را وارد نمایید. در قسمت شماره 2 در شکل زیر که کمی پس از وارد کردن نام محصول ظاهر میشود ، میتوانید آدرس مربوط به محصول خود را ویرایش نمایید . این قسمت به صورت پیشفرض با عنوان محصول شما یکسان میباشد ، اما در صورتی که عنوان محصول شما طولانی باشد ، قسمتی از عنوان را حذف و به جای آن … قرار میدهد. اگر میخواهید محصولاتتان سئوی خوبی داشته باشند ، بهتر است این مقاله ( پیوند های یکتا در وردپرس ) را مطالعه نمایید .

 

طراحی سایت در شیراز_ افزودن محصول 4

 

ناحیه شماره 2 – توضیحات اصلی محصول:

در این ناحیه شما میتوانید توضیحات محصول خود را به صورت کلی وارد نمایید ، این بخش مشابه نرم افزار word میباشد و شما میتوانید ویرایش متن خود را از این قسمت انجام دهید ، برای مثال قسمتی از متن خود را BOLD کرده و یا اندازه فونت را تغییر دهید .

جهت شروع ابتدا میبایست نوار ابزار خود را کامل نمایید تا از تمامی امکانات ویرایشگر وردپرس استفاده نمایید. جهت فعالسازی دکمه ای که با عدد 1 مشخص شده است را کلیک کنید تا نوار ابزار فعال و امکانات اضافی آن در دسترس باشد.

همان طور که در شکل مشاهده میکنید ، قسمتی از آن با عدد 5 نمایش داده شده است ، که به دو بخش دیداری و متن تقسیم شده است . شما میبایست برای وارد کردن توضیحات محصول قسمت دیداری را انتخاب نمایید و توضیحات اصلی محصول خود را در قسمت 2 وارد نمایید .

جهت وارد کردن لینک درون متن میتوانید قسمتی از متن را با موس انتخاب کرده و با زدن دکمه ناحیه 3 لینک مورد نظر را برای آن وارد نمایید تا کاربر در محیط محصول ، با آوردن موس روی کلمه دلخواه ، به صفحه مورد نظر ( لینک وارد شده توسط شما ) هدایت شود.

جهت تغییرات اندازه متن برای عناوین و قسمت های دیگر ، از قسمت 4 استفاده نمایید . این قسمت دارای اندازه های مختلفی میباشد که متن شما در حالت اصلی بایستی بر روی گزینه  ” بند ” یا همان “paragraph” باشد . دقت کنید از بین گزینه های موجود به صورت پیشفرض Heading1 دارای بیشترین اندازه و بعد از آن Heading2 و Heading3 و Heading4 و Heading5  دارای اندازه های کوچکتر میباشند .

طراحی سایت در شیراز_آموزش ووکامرس 5

 

ناحیه شماره 3 – دسته بندی محصول :

از طریق قسمت دسته های محصولات شما میتوانید ، محصولات خود را طبقه بندی نمایید ، در این بخش معمولا سه فعالیت اصلی انجام میشود :

 • افزودن دسته جدید

اگر اولین محصولی است که شما میخواهید آن را ثبت نمایید و یا محصول شما در دسته جدیدی قرار دارد که با دسته های قبلی متفاوت است ، شما میبایست یک دسته جدید را ایجاد نمایید . برای این کار مطابق شکل زیر قسمت شماره 1 را کلیک کنید  تا پنجره ای مطابق قسمت 2 برای شما باز شود. حال کافیست در این قسمت نام دسته جدید را وارد نمایید و بعد از آن کلید ENTER از صفحه کلید را فشار دهید و یا بر روی دکمه افزودن دسته محصول جدید کلیک نمایید . به این ترتیب دسته شما ثبت میشود و به حالت انتخاب در می آید .

به عنوان مثال ما دسته ای به نام مادربورد را به دسته های خود اضافه کردیم.

آموزش طراحی سایت شیراز_افزودن دسته بندی ووکامرس

 • افزودن دسته جدید به عنوان زیر دسته برای یکی از دسته های موجود ( انتخاب دسته مادر برای دسته جدید )

فرض کنید بعد از انجام فرایند بالا و ثبت دسته جدید مادربورد میخواهید مادربورد های برند ASUS را در یک دسته و مادربورد های برند MSI را در دسته دیگر قرار دهید. دو دسته بندی جدید هر دو به دسته مادربورد مربوط میشوند و بایستی به عنوان دسته والد یا Parent  خود ، دسته مادربورد را انتخاب نمایید. با این کار شما در سایت خود با قرار دادن لینک دسته بندی مادر بورد تمامی مادربورد های خود را نشان میدهید که شامل تمام برندهای asus و msi  میباشد و با قرار دادن لینک دسته بندی مادربوردهای asus ، تمامی مادربوردهای برند asus را بدون در نظر گرفتن برندهای دیگر به کاربر نشان خواهید داد .

جهت انجام این کار ابتدا با زدن بر روی لینک ” افزودن دسته محصول جدید ” ناحیه جدید (شماره 2 ) ایجاد شده و در آن نام دسته بندی جدید خود ( مثلا “مادربوردهای asus ” ) را وارد کنید . بعد از آن نوبت به انتخاب دسته مادر میرسد که برای این کار مطابق شماره 3 بر روی ناحیه “ دسته بندی محصولات اصلی” کلیک کرده تا منو کشویی آن باز شود . این منو دسته بندی های فعلی فروشگاه شما را نشان میدهد که با انتخاب دسته مادر یا Parent  که در اینجا “مادربورد” میباشد ارتباط بین دسته جدید ما ” مادربوردهای asus ” با دسته مادر خود “مادربورد” برقرار میشود و نهایتا با زدن دکمه  “افزودن دسته محصول جدید ” کار ما تمام میشود .

آموزش طراحی سایت در شیراز_ووکامرس 7

 • انتخاب دسته از بین دسته های موجود

در صورتی که محصول جدید شما مربوط به دسته ای باشد که ازقبل موجود باشد ، تنها کاری که شما باید انجام دهید انتخاب چک باکس کناری آن دسته محصول میباشد .توجه داشته باشید در صورتی که این محصول دارای دسته مادر میباشد ، چک باکس مادر هم بایستی انتخاب شود.

آموزش طراحی سایت_افزودن محصول وردپرس8

جمع بندی آموزش افزودن محصول در این مقاله  :

در این مقاله نواحی مختلف صفحه افزودن محصول وردپرس را معرفی کردیم و به صورت کامل ناحیه شماره 1 ( نام محصول )  ، ناحیه شماره 2 ( توضیحات کامل محصول ) و ناحیه شماره 3 ( دسته بندی محصول) را با هم بررسی کردیم. در آموزش بعدی ناحیه شماره 4 ( بخش اطلاعات محصول ) که مربوط به قیمت گذاری و تعیین نوع محصول میباشد را به صورت کامل بررسی خواهیم نمود .


آموزش بعد (جلسه سوم) :  آموزش بخش اطلاعات محصول

آموزش قبل(جلسه اول) :  آشنایی با ووکامرس و انواع مختلف محصول در آن

[تعداد: 4   میانگین: 3.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *