تنظیمات سئو در وردپرس

تنظیمات سئو در وردپرس

آموزش قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس

جهت تنظیمات سئو در وردپرس ابتدا به داشبورد وردپرس وارد شده و از قسمت تنظیمات در منو کناری سایت به قسمت تنظیمات همگانی میرویم.

تنظیمات سئو در وردپرس

 

 

حال در بالای این صفحه دو قسمت با عنوان “عنوان سایت” و ” معرفی کوتاه ” مشاهده مینمایید.

تنظیمات سئو در وردپرس

کلمه کلیدی اصلی خود را در قسمت “عنوان سایت” وارد نمایید . در قسمت معرفی کوتاه یا tagline کلمه کلیدی خود را با تنظیمات مختصری در مورد وبسایت خود در این قسمت بنویسید . تعداد حروف این قسمت نباید بیشتر از 160 کاراکتر باشد. با استفاده از وبسایت  https://www.charactercountonline.com  میتوانید تعداد کاراکترهای خود را چک کنید.

جهت تنظیمات سئو در وردپرس این دوقسمت معمولا جزء اولین کارهایی است که شما باید انجام دهید . برای مثال قسمت tagline یا معرفی کوتاه به طور پیش فرض بعد از  نصب وردپرس به اسم just another wordpress site میباشد که برای تازه کارها این اسم معمولا در نتایج گوگل برای صفححه اصلی آنها  به جای بخش توضیحات سایت می آید که از نظر ظاهری درست نمیباشد . این دو قسمت معمولا توسط افزونه های وردپرس که در مقاله بعدی معرفی مینماییم بازنویسی میشوند و پر کردن این دو مورد با کلمات کلیدی جهت اطمینان بیشتر می باشد .

تنظیمات پینودهای یکتا ( permalinks )

مورد دیگر که جهت تنظیمات سئو در وردپرس بایستی رعایت شود تنظیمات پیوندهای یکتا میباشد که از منوی کناری در زیر مجموعه های بخش تنظیمات قابل دسترسی است

تنظیمات سئو در وردپرس

 

همانطور که در شکل مشاهده می کنید .، جهت تنظیمات سئو در وردپرس باید گزینه پیوند یکتای شما بر روی نام نوشته ( post name ) باشد . این حالت بهترین گزینه برای سئو وردپرس میباشد.

به طور خلاصه جهت تنظیمات سئو در وردپرس کارهایی زیر را انجام دهید

  • کلمه کلیدی خود را در بخش site title یا عنوان سایت قرار دهید .
  • توضیحات کوتاه حداکثر 16 کراکتر که شامل کلمه کلیدی باشد را در قسمت tagline یا معرفی کوتاه وارد نمایید.
  • قرار دادن پیوندهای یکتا بر روی نام نوشته  postname

پس از بررسی تنظیمات سئو در وردپرس افزونه های لازم جهت سئو در وردپرس را در مقاله ی بعدی به شما معرفی مینماییم.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *